Эстония

Скидки !

Раздел объявления: >

Эстонская книжка с рождественскими стихами

Номер объявления: 2122588

Объявление не активно, товар или услуга снята с продажи

Эстонская книжка с рождественскими стихами

Цена за штуку
30 €
Количество
2 шт
Возможен торг
Оплата
Наличные, банковский перевод
Возврат
Не принимается
Добавлено
31.01.2013 15:55
Местонахождение
Tallinn

Информация о пользователе

Показать контактную информацию

Отправить сообщение

Raamatud on uued!
Võimalik osta ükshaaval.

EESTI LASTEJUTTUDE KULDRAAMAT
ilmumisaasta 2010
eesti keeles, kõvakaaneline, 331 lk
232x251x30 (mm)
TEA KIRJASTUS

Eesti lastejuttude kuldraamat” sisaldab meie lastejuttude paremikku alates lastekirjanduse algusaastatest 19. sajandil kuni tänapäevani välja.
„Eesti lastejuttude kuldraamatus” on järgmised osad:
1. Kutsuv loodus (E. Krusten, „Siili ninarätt”; H. Väli, „Maailm”; H. Jõgisalu, „Ema õunapuu”; J. Rannap, „Põder, kes käis varvastel” jt.)
2. Kodu ja kodusoojuse loojad (A. Tigane, „Ilus ema”; V. Miller, „Unejutt vanaisale”; A. Valton, „Mehed”; I. Lember, „Laps visiitkaardiga” jt.)
3. Tarkus tuleb tasapisi (J. Oro, „Tindipott ja sulepea”; H. Rammo, „Luuletaja”; E. Raud, „Vesi ahjus”; L. Tungal, „Kohati koolilaps” jt.)
4. Mäng ja töö käib käsikäes (J. Parijõgi, „Koduseid talitusi tegemas”; L. Tigane, „Sukk”; H. Mänd, „Käsu korras”; H. Käo, „Karjas” jt.)
5. Krutskite kukerpallid (J. V. Jannsen, „Albikära Ants”; K. A. Hindrey, „Seene-Mikk”; P-E. Rummo, „Päris- ja välismaalane”, A. Kivirähk, „Lõbus hommik” jt.)
6. Tõsisemad tõdemused (A. H. Tammsaare, „Poiss ja liblikas”; R. Põder, „Kompvekitoos”; T. Toomet „Kurbusest vanal ajal” jt.)
7. Jõulust jaani (J. Parijõgi, „Andu raadio”; J. Rannap, „Kuidas jõulumeest oodata”; O. Saar, „Kummaline kuju”; K. Kass „Vana ja uus aasta” jt.)

„Eesti lastejuttude kuldraamat” on mahukas jutuvalimik ja ka teatmeteos, milles on autorite register, pealkirjade register ja illustraatorite register.
„Eesti lastejuttude kuldraamat” võiks olla nii igas kodus, lasteaias, koolis kui ka raamatukogus. Samuti on see väärtuslik kingitus igale eesti lastekirjanduse sõbrale.
Kunstnik: Valdek Alber, Kirke Kangro, Regina Lukk-Toompere, Ülle Meister, Piret Mildeberg, Viive Noor, Milvi Torim


Eesti jõulusalmide ja -juttude kuldraamat
2011 TEA Kirjastus
312 lk.
245 x 225 mm.
Neljavärvitrükk
Kõva köide

„Eesti jõulusalmide ja -juttude kuldraamat” sisaldab eesti jõululuuletuste ja -lugude paremikku alates lastekirjanduse algusaastatest 19. sajandil kuni tänapäevani välja.
Kuldraamatus on 177 luuletust-lugu 70 autorilt, näiteks Karl Eduard Söödilt, Juhan Liivilt, J. Orolt, Jüri Parijõelt, Eno Raualt, Aino Pervikult, Heljo Männilt, Mari Saadilt, Paul-Eerik Rummolt, Andrus Kivirähkilt, Rein Põdralt, Jaan Rannapilt, Jaanus Vaiksoolt, Kalju Saaberilt, Kätlin Vainolalt, Kristiina Kassilt, Kadri Hinrikuselt jt.
„Eesti jõulusalmide ja -juttude kuldraamat” on teemade kaupa jaotatud osadeks:
1. Suur on isa, väike Toomas, nad on jõulukuuske toomas
2. Tead sa, armas päkapikk, ootamine on nii pikk
3. Jõuluvanal habe ees, ise paksu mantli sees
4. Piparkooke pipardati, pipart sai vist ülearu
5. Tintel-tantel, tintel-tantel, jänkul valge karvamantel
6. Mõnel maal ei ole kuuski, pole lund, ei suuski
7. Meil lumine on aasta lõpp ja uue aasta algus
„Eesti jõulusalmide ja -juttude kuldraamatule” on pildid joonistanud Valdek Alber, Katrin Ehrlich, Karel Korp, Anne Linnamägi, Piret Niinepuu-Kiik, Viive Noor ja Ülle Meister.
"Eesti jõulusalmide ja -juttude kuldraamat” on mahukas luule- ja jutuvalimik ning ka teatmeteos, milles on luuletuste register, juttude register, autorite register ja illustraatorite register.
„Eesti jõulusalmide ja -juttude kuldraamat” võiks olla nii igas kodus, lasteaias, koolis kui ka raamatukogus. Samuti on see väärtuslik kingitus igale eesti lastekirjanduse sõbrale.
„Eesti jõulusalmide ja -juttude kuldraamat” on järg 2008. aastal ilmunud „Eesti lasteluule kuldraamatule”, 2009. aastal ilmunud „Eesti muinasjuttude kuldraamatule”, 2010. aastal ilmunud „Eesti muistendite kuldraamatule”, "Eesti lastejuttude kuldraamatule" ja „Vene muinasjuttude kuldraamatule” ning 2011. aastal ilmunud „Maailma muinasjuttude kuldraamatule”.