Эстония

Скидки !

Раздел объявления: >

Подрезка плодовых деревьев

Номер объявления: 2191123

Объявление не активно, товар или услуга снята с продажи

Цена
10 €
Количество
1 шт
Возможен торг
Оплата
Наличные, банковский перевод
Добавлено
05.03.2013 17:15
Местонахождение
Tartu

Информация о пользователе

Показать контактную информацию

Отправить сообщение

Viljapuude lõikamine.
Tavaliselt alustatakse puude-põõsaste lõikamisega siis, kui suurem öine pakane möödas. See aeg langeb harilikult märtsikuusse, kuid samahästi võib ära kasutada veebruaris olevaid sooje ilmu. Tööks on parim nullilähedane õhutemperatuur, sest siis pole taimekoed läbi külmunud. Lisaks ka endal mugavam töötada. Oksad on elastsed ning neisse lõhede tekkimise oht seega märksa väiksem.
Lõikustööd jätkuvad muidugi aprillis kuni pungade suureks paisumiseni, kuid hilisema lõikuse korral on taimede mahlavool hoopis tugevam. Seega, mida varem võimalus lõigata, seda parem.
Mida kevade poole, seda enam hõljub õhus haigustekitajaid ning seda päevakohasem on lõikehaavade kohene kaitsmine. Tavapärane vahend haavade kaitsmiseks on aiavaha. Suuremates aiaärides on müügil tuupides olev haavapeits, mida on lihtne lõikekohale peale määrida ja mis on ka nullilähedasel õhutemperatuuril hästi käsitsetav (aiavaha võib madalal temperatuuril liiga tahke olla ja seda on raske haavale kanda). Selleks, et haigustekitajad haava ei jääks, pintseldavad mõned aednikud lõikekoha enne määrdega katmist seenhaiguste tõrjevahendiga üle.