okidoki kasutab teenuste isikupärastamiseks küpsisefaile. Täpsemalt

Kaks retseptiraamatut: "Lõhe ja forell" ja "Sööme kala"

Kuulutuse number: 7130487

Kuulutus ei ole aktiivne, kaup või teenus müügist eemaldatud

Kaks retseptiraamatut: "Lõhe ja forell" ja "Sööme kala"

17 €

Paku oma hinda

  • Kogus 1 tk
  • Kohaletoimetamine Järeletulemine, SmartPOST
  • Maksmine Sularahas, ülekandega
  • Asukoht Haabneeme, Viimsi vald, Harjumaa
  • Lisatud 03.01.2018 21:04

Tiina Lebane, Lia Virkus "Lõhe ja forell. Kuninglikud kalad meie köögis"

Lõhe ja forelli menu meie köögis on viimastel aastatel plahvatuslikult kasvanud. Kui varem oli punane kala laual vaid eriti suurel pidupäeval, siis nüüd on lõhe ja forell kõige ostetumad kalad Eestis. 

Eestlane kasutab värsket lõhet-forelli kõige enam kiirsoolamiseks ja ahjus küpsetamiseks. Sellest lähtuvalt on ka raamatus pööratud rohkem tähelepanu just erinevatele kiirsoolamisõpetustele ja ahjukalaretseptidele. Lisaks sellele valmistate raamatu enam kui 50 retsepti järgi ka suupisteid, salateid, suppe ja pirukaid. 

Raamatul on kaks nägu: üks, mis katab põhiretseptide ja -õpetuste osa, teine on aga inspiratsiooniallikaks uusi ideid otsivatele kodukokkadele. Nende retseptide järgi valmistate nii kiire koduse eine kui ka nõudlikuma ja atraktiivsema peoroa.

Liina Karron "Sööme kala"

Kujuta ette, kuidas kalurivanad lähevad õhtul võrke laskma, kuidas puupaat sahinal varahommikusele rannale libiseb ning värske saak paadipõhjas laperdab. Mõtle, kuidas pliidi alla tehakse tuli ja vanal raudpannil säriseb sulavõi sees praelest. Või kuidas ahjus hõõguvate süte kohal küpseb pahlatäis kilusid. Mäletad, kuidas maitseb värskelt püütud ja äsja lauale antud kala?

Seda raamatut lugedes saad osa elevusest, mis tekib, seistes varahommikusel kalaturul värskelt lõhnavate lettide ees või oodates merelt tuttavat kalameest, tehes tuld suitsuahju alla või sulatades pannil võid, kui pere ja külalised juba nuga-kahvlit peos püsti hoiavad.

Kõik need möödunud aegade tunded, maitsed, pildid ja lood on siinsamas nende kaante vahel, ootamas sind, üht vaikset õhtut ja kuuma pliiti.

Teata