Эстония

Скидки !

Раздел объявления: >

Mastercare скамья для спины

Номер объявления: 2283293

Объявление не активно, товар или услуга снята с продажи

Mastercare скамья для спины

Цена
500 €
Количество
1 шт
Оплата
Наличные, банковский перевод
Добавлено
05.04.2013 11:22
Местонахождение
Tallinnast 5km

Информация о пользователе

Показать контактную информацию

Отправить сообщение

MASTERCARE 
– Rootsi seljahooldussüsteem 
Rootsi seljahooldussüsteem aitab ära hoida ja leevendada selja-, kaela-, õla- ja põlvevalu ning liigeste kulumist. 
Süsteemi liikuva seljatoega konstruktsioon muudab kehakaalu tõmbejõuks, mis venitab lülisammast ja liigeseid. See venitus vabastab diskid ja liigesed liigsest koormusest ja laseb neil vabalt funktsioneerida. 
Samal ajal pingutavad pingil tehtavad harjutused lihaseid, lihassidemeid, kõõluseid, sidemeid ja ristsidemeid (cruciate ligament). 
Esialgu võib see põhjustada kerget kangust/jäikust ja valu, mis näitab, et need on liiga lühikesed või nõrgad. Neid tuleb arendada ja seepärast on oluline venitusprotseduure mitte katkestada isegi siis, kui oled pärast seda kange. Igapäevane seljavenituspingi kasutamine annab sulle tervema elu. 

MASTERCARE seljavenituspingil saab abi järgmiste terviseprobleemide puhul: 
liigeste jäikus ja liigeste põletik; 
hüppeliigese liikuvusprobleemid; 
põlveliigese liikuvusprobleemid; 
puusaliigese liikuvusprobleemid; 
närvijuure pitsumine; 
kaelavalu; 
õlavöötme pinged; 
alaselja valud; 
vaagnavöötme piirkonna surved; 
lihasspasmid. 

VASTUNÄIDUSTUSED 
Seljavenituspingi protseduure ei ole soovitatav teostada kohe pärast sööki, kui sul on palavik, külmetus või tugev pea- või kõrvavalu. 
Konsulteeri KINDLASTI arstiga enne, kui sul on kahtlusi oma terviseseisundi osas või kui sul on mõni järgmistest haigustest või seisunditest: 

Glaukoom 
Eraldunud silma võrkkest 
Konjunktiviit / silma võrkkesta põletik 
Kõrge vererõhk 
Kopsutegevuse häired 
Arütmia / südame rütmihäired 
Unearteri stenoos 
Raske veresoonkonna haigus (aneurüsm) 
Kalduvus minestada või pearinglusele 
Peaaju skleroos (cerebral sclerosis) 
Hiljutine ajurabandus või lühiaegne isheemiahoog 
Aju kahjustused/-häired 
Muud südame- ja vereringehäired, mille vastu saad ravi 
Tõsised probleemid seljaga või lülisamba traumad/vigastused 
Osteoporoos 
Hiljutised paranemata luumurrud 
Ajusisesed tsüstid ( medullary pins) 
Kunstlikud puusaliigesed või muud kirurgiliselt paigaldatud ortopeedilised toed/toendid ( support) 
Keskkõrva põletik 
Hiljutine operatsioon 
Spetsiaalse ravi saamine või ravimite kasutamine 
Kõhu- või kubemesong 
Kalduvus verejooksudele/ verejooksude esinemine 
Äärmine ülekaalulisus 
Invertafoobia (pea-allapoole asendite kartus 

Mastercare´ga selja venitamise mõju koos harjutustega kroonilise alaselja valu 
ravimisel 

Uurimuse eesmärk: seljavenituse ja harjutuste koosmõju valu vähendamisele ja patsiendi töö- ja liikumisvõimele krooniliste alaseljavalude puhul. 
Uuringu viis läbi Backcenter Kalmthout´is Belgias jaanuarist märtsini 2003. Uurimuse läbiviimise ajaks oli seal Mastercare seljavenituspinki kasutatud üle kahe aasta patsientide selgroo liikuvuse parandamiseks ja selgroo alaosa stabiliseerimiseks. Peamiselt kasutati kõhuliasendis venitust koos harjutustega. Backcenter´i kogemuste kohaselt on kõhuliasend enamuse patsientide jaoks mugavam kui seliliasend. Samuti võimaldab see hoida põlvi ja puusi kerges paindes, mis suurendab veelgi selja venitust ja vähendab selgroo kumerusi. 
Mastercare seljavenituspink võimaldab kasutada raskusjõudu selja venitamiseks, mille tulemusena väheneb selgroolülide vaheline hõõrdumine ja toimuvad struktuurilised muudatused selgroos. 

Kokkuvõtteks registreeriti nii kohe pärast raviseansside lõpetamist kui 6 nädalat hiljem, patsientide küsitluse põhjal nii valu vähenemine kui ka teo- ja liikumisvõime paranemine. See tulemus näitab, et lisaks akuutsete alaseljaprobleemide lahendamisele aitab seljavenituspink leevendada ka kroonilisi valusid. 

Mastercare´ga venitamise ühe aastane uuring diagnoositud põlveliigese osteoartriidi ravimisel 

Osteoartriidi ravi võimalused on piiratud. Mõningatel juhtudel aitab Hyaluronate süstimine. Tehakse ka põlveliigese plastilise kirurgia operatsioone, kuid ainult üle 60-aastastele inimestele. Seepärast on oluline leida uusi raviviise, mis annavad pikaajalisi tulemusi ja ei nõua kirurgilist sekkumist. 

Kuna kogemused on näidanud, et enamik juhtudel on Mastercare kasutamine tunduvalt vähendanud valu ja parandanud liikuvust, viis Carpe Diem kliinik Trollhättan´is Rootsis läbi aastase uuringu põlveliigese osteoartriidi ravivõimaluste kohta Mastercare´ga. Uurimuse eesmärgid olid: 

· Leida põlveliigese raviks lihtne raviviis 
· Lükata edasi või täielikult vältida kirurgilist sekkumist 
· Vähendada haiguspäevade arvu 
· Vähendada valu ja parandada kõndimist 
· Vähendada haigusest tingitud piiranguid igapäeva- ja tööelus. 

Uurimus viidi läbi tööealiste inimeste hulgas, kellel oli diagnoositud põlveliigese osteoartriit. 

Tulemusena registreeriti muudatused seoses valuga ja selle intensiivsusega ning piirangutega igapäeva- ja tööelus. Kõikides valdkondades – valu tugevuses, igapäevaelu -, ühiskondlikes -, tööelu piirangutes saavutati häid tulemusi, kus vabaneti valudest ja naaseti tagasi igapäevaellu. –märgiti tunduvat lihastugevuse ja painduvuse kasvu. 


Nimmepiirkonna raskusjõuga venitamise mõju inimestele, kellel on tööst tulenevad kroonilised seljavalud 

Selja venitust alaseljavalude puhul kasutati juba Hippokratese ajal, mil patsient riputati jalgupidi redelipulga külge ning redelit tõsteti ja langetati vastavalt vajadusele. 

Volvo Aero Corporation viis läbi ühe aastase uuringu augustist 1992 septembrini 1993, et teha kindlaks, kas töökohal seljavenituspingi kasutamine koos harjutustega leevendab tööst tingitud kroonilist seljavalu ja vähendab haiguspäevade ja seljavalu tõttu puudutud päevade arvu. 
Uuritavad olid jagatud kolme gruppi. Esimene grupp kasutas aasta jooksul seljavenituspinki 10 minutit päevas kallakuga 15 koos harjutustega (5 min) ja 30 kraadi lõdvestuseks (5 min). Teine grupp kasutas seda 10 minut 2 korda päevas. Kolmas grupp oli võrdlusgrupp, kes seljavenituspinki ei kasutanud. 

3 kuud ja 12 kuud pärast uuringu algust tehti kokkuvõtteid. Uuritavad täitsid küsimustikud valu tugevuse kohta ning haiguspäevade arvu kohta. 3 kuud pärast uuringu algust mõõdeti selja liikuvust/painduvust. 
Nii pärast 3 kui 12 kuu möödumist märkisid 1. Ja 2. Grupi patsiendid tunduvat valu vähenemist, mis sõltus seljavenituspingi kasutamise sagedusest. Haiguspäevade arv vähenes nendes gruppides keskmiselt 7,9 võrra võrreldes uurimuse eelse aastaga. Võrdlusgrupis haiguspäevade arv kasvas. 1. ja 2. Grupis paranes ka selja painduvus (mõõdeti ette kummardumise „sõrmed maha“-painutuse sügavust). 

Soovitatakse olla ettevaatlikud patsientidega, kellel on järgmised probleemid: 

Suurenenud silmarõhk 
Kõrge vererõhk 
Südamepuudulikkus 
Unearteri stenoos 
Kubemesong 
Selgroo ebastabiilsus 
Antikoagulantide (vere hüübimist takistavate ainete) võtmine 
Krooniline peavalu 
Puusaproteesid 
Merehaigus 
Krooniline sinusiit